Co zasadzić na skwerku?

INFORMACJE BIEŻĄCE

ZAPROSZENIE.

W dniu 2 listopada 2021 roku przypada 41. rocznica śmierci Sługi Bożego Księdza Biskupa Piotra Gołębiowskiego... (kliknij, aby czytać dalej)
Odpust zupełny.

D E K R E T PENITENCJARIA APOSTOLSKA, po wysłuchaniu licznych próśb, które napłynęły ostatnio od różnych Pasterzy Kościoła w związku z wciąż trwającą pandemią, potwierdza i rozszerza na cały listopad 2021 r. wszystkie dobrodziejstwa duchowe, już udzielone 22 października 2020 r. Dekretem Prot. N. 791/20/I, którym, z powodu pandemii Covid-19, odpusty zupełne za wiernych zmarłych zostały przedłużone na cały listopad 2020 r. Z tej odnowionej wielkoduszności Kościoła z pewnością wierni czerpać będą pobożne postanowienia i siłę duchową, aby nadawać swojemu życiu kierunek zgodny z prawem ewangelicznym, w synowskiej komunii z Ojcem Świętym, widzialnym fundamentem i Pasterzem Kościoła katolickiego. Niniejszy dekret obowiązuje przez cały listopad. Bez względu na jakiekolwiek przeciwne rozporządzenia. W Rzymie, w siedzibie Penitencjarii Apostolskiej, 27 października 2021 r.   Kard. Mauro Piacenza Penitencjarz Większy.   Ks. Prał. Krzysztof Nykiel Regens.     Oryginalny tekst dokumentu: https://press.vatican.va/content/salastampa/it/bollettino/pubblico/2021/10/28/0700/01488.html
SYNOD, CZYLI NASZA WSPÓLNA DROGA

List pasterski w związku z  XVI Zgromadzeniem Ogólnym Synodu Biskupów ...
Biblia znana i nieznana - ZAPROSZENIE.

Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej oraz Proboszcz Parafii pw. Świętego Krzyża w Radomiu pod patronatem Ks. Bpa Marka Solarczyka, zaprasza w ramach cyklu „Biblia znana i nieznana”  na prelekcję multimedialną Ks. dr. Jacka Kucharskiego pt. „Ewangelie – prawda, mit czy legenda o Jezusie?”. Środa, 20 października 2021 r., kościół pw. Świętego Krzyż w Radomiu,  godz. 18:30   Diecezjalny Moderator Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II Ks. Jacek Kucharski Proboszcz Parafii pw. Świętego Krzyża w Radomiu Ks. Piotr Szymański
NIE LĘKAJCIE SIĘ! List pasterski Episkopatu Polski zapowiadający obchody XXI Dnia Papieskiego.

LIST PASTERSKI EPISKOPATU POLSKI  W SETNĄ ROCZNICĘ POŚWIĘCENIA NARODU POLSKIEGO  NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA.

LIST PASTERSKI EPISKOPATU POLSKI W SETNĄ ROCZNICĘ POŚWIĘCENIA NARODU POLSKIEGO NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA.

„Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie”.

List pasterski na I Niedzielę Adwentu.
XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie - 06.12.2020

XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie - 06.12.2020     Tegoroczny Adwent mimo ograniczeń spowodowanych pandemią, obfituje w ważne wydarzenia. Jednym z nich jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, będzie on obchodzony w II niedzielę Adwentu, 6 grudnia.
Tydzień Kultury Chrześcijańskiej 4-11 października 2020 r.

ODPUST PARAFIALNY (14.09.2020 r.).

Jutro 14 września 2020 r. nasza Parafia przeżywać będzie Uroczystości odpustowe. Zapraszam wszystkich Parafian i Gości na Odpust Parafii. Msze Święte o godz. 8:00, 10:00 i główna Masza Święta o godz. 18:00, na którą przybędą Księża - Goście. Kazanie odpustowe wygłosi Ks. Dariusz Kowalczyk, prezes Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
Ogłoszenie Księdza Biskupa (31.05.2020 r.).

AKT ZAWIERZENIA BOŻEMU MIŁOSIERDZIU  PRACOWNIKÓW SŁUŻBY ZDROWIA I CHORYCH  Z PROŚBĄ O USTANIE PANDEMII

.

ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO - UROCZYSTOŚCI ODPUSTROWE  W NASZEJ PARAFII - 14 WRZEŚNIA 2019 ROKU.

ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO - UROCZYSTOŚCI ODPUSTROWE  W NASZEJ PARAFII - 14 WRZEŚNIA 2019 ROKU.         W sobotę 14 września przeżywaliśmy w naszej Parafii uroczystości odpustowe.   Centralnym punktem dnia była Uroczysta Msza Święta o godz. 12:00, którą celebrował Ks. Prof. UKSW dr hab. Marek Tatar – Krajowy Duszpasterz ds. Powołań. Ks. Marek głosił także kazania odpustowe na wszystkich Mszach Świętych odprawianych tego dnia. Wśród zaproszonych gości znaleźli się też Księża z naszego Dekanatu.

VIII Marsz dla Życia i Rodziny w Radomiu.

Święcenia Diakonatu w naszej Diecezji.

Czcigodni Księża   8 czerwca, o godzinie 10.00, w radomskiej Katedrze Ks. Biskup Piotr Turzyński udzieli święceń diakonatu 6 alumnom Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.   Kapłanów, którzy pragną dołączyć się do koncelebry proszę o zabranie ze sobą alby i założenie jednakowych ornatów oraz zajęcie wskazanego miejsca poza prezbiterium przed rozpoczęciem liturgii. Zapraszam do udziału w procesji wejścia i zajęcia miejsc w prezbiterium Czcigodnych Księży proboszczów z parafii, z których diakoni pochodzą oraz Wychowawców i Wykładowców Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Pozostałych Księży ubranych w komżę i stułę koloru białego bardzo proszę o zajęcie miejsc poza prezbiterium w prawej nawie Katedry (po stronie zakrystii) oraz posługę w konfesjonale.   Ks. Tomasz Herc.
Złoty jubileusz kapłaństwa Naszego Pasterza Księdza Biskupa Henryka Tomasika.

SŁOWO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PRZED WYBORAMI DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO.

WOLONTARIAT W SŁUŻBIE MIŁOSIERDZIA - List Pasterski Episkopatu Polski na Niedzielę Miłosierdzia 2019 r.

SAKRAMENT BIERZMOWANIA W NASZEJ PARAFII.

W sobotę 16 marca br. podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 18:00 Pasterz naszej Diecezji Ks. Bp. Ordynariusz Henryk Tomasik, udzielił Sakramentu Bierzmowania licznej grupie młodzieży naszej parafii. Zwracając się do młodzieży w słowach chomili Ks. Biskup podkreślił znaczenie łączności z Chrystusem, życia wg zasad Ewangelii oraz konieczność świadczenia o przynależności do Chrystusa i Kościoła w swoich środowiskach, życia, nauki i pracy.