Co zasadzić na skwerku?

Złoty jubileusz kapłaństwa Naszego Pasterza Księdza Biskupa Henryka Tomasika.

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Czcigodni Bracia w Kapłaństwie!
Drodzy Siostry i Bracia,
Uczniowie Chrystusa z Diecezji Radomskiej!

W dniu 1 czerwca bieżącego roku przypada złoty jubileusz kapłaństwa Naszego Pasterza Księdza Biskupa Henryka Tomasika oraz Księdza Biskupa Adama Odzimka. Pragniemy tego dnia o godzinie 11.00 w Katedrze Radomskiej świętować wspaniały dar kapłaństwa i wyrazić najgłębszą wdzięczność za dar powołania naszych Pasterzy, za łaskę ich kapłaństwa i za wszystkie powołania kapłańskie w naszej diecezji i na świecie. Równocześnie pragniemy otoczyć naszego Biskupa Radomskiego Henryka i Biskupa Adama modlitwą i życzliwością oraz wypraszać dla nich światło Ducha Świętego, moc w głoszeniu Słowa Bożego i radość w służbie Kościołowi oraz siły i dobre zdrowie. Będzie to też okazja do wspólnej modlitwy o świętość kapłanów i nowe święte powołania do całkowitego oddania się sprawie Ewangelii. Będą z nami tego dnia także księża Złoci Jubilaci z Siedlec i Radomia oraz kardynałowie, arcybiskupi i biskupi zaprzyjaźnieni z Jubilatami.

Bardzo serdecznie zapraszam na to Eucharystyczne świętowanie wszystkich kapłanów, siostry zakonne i osoby konsekrowane, grupy duszpasterskie, stowarzyszenia, ruchy kościelne i wszystkich Diecezjan. Niech wspólna modlitwa w sobotę 1 czerwca bieżącego roku w Katedrze Radomskiej o godzinie 11.00 będzie wyrazem naszej głębokiej jedności i odpowiedzialności za Kościół oraz wdzięczności Bogu za dar kapłaństwa, a Jubilatom za pół wieku służby.

Z błogosławieństwem
oddany w Panu