Kościół w Radomiu Parafia w Radomiu

Ankieta

Co zasadzić na skwerku?

Ogłoszenie Księdza Biskupa (10.05.2020 r.).

Ocena:

0/5 | 0 głosów

 

Czcigodni Księża,

Drodzy Bracia i Siostry

 

         Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Między-religijnego skierowała do Przewodniczących Episkopatów całego świata prośbę, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa.

Do modlitwy w podanej intencji włączą się również - zgodnie z własną wiarą i tradycją - przedstawiciele rożnych religii, aby w ten sposób zjednoczyć całą ludzkość we wspólnym błaganiu o ustanie pandemii i przezwyciężenie jej konsekwencji.

 

          Zapraszam serdecznie do podjęcia wyżej wymienionej inicjatywy.

 

X Henryk Tomasik

Biskup Radomski.