Kościół w Radomiu Parafia w Radomiu

Ankieta

Co zasadzić na skwerku?

VIII Marsz dla Życia i Rodziny w Radomiu.

Ocena:

0/5 | 0 głosów

 

VIII Marsz dla Życia i Rodziny w Radomiu.

 

W dniu 9 czerwca 2019 r. odbył się ósmy Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz był świadectwem przywiązania ludzi wierzących do tradycyjnych wartości jakimi są małżeństwo i rodzina oparte na miłości kobiety i mężczyzny, rodzicielstwo, a także ochrona życia ludzkiego od chwili poczęcia do naturalnej śmierci.

Hasło tegorocznego marszu brzmiało: ”Szczęśliwa rodzina – szczęśliwe dzieci”. Ulicami miasta przeszło bardzo wielu ludzi, zarówno młodych, jak i seniorów, rodziny z dziećmi, przedstawiciele ruchów i wspólnot religijnych oraz stowarzyszeń kościelnych, a także księża i siostry zakonne.

Podobne marsze odbyły się w wielu miejscach w całej Polsce i były wspaniałą manifestacją środowisk katolickich, afirmujących wartość życia i rodziny, jako naturalnego środowiska wychowania kolejnych pokoleń, a jednocześnie głosem sprzeciwu wobec zjawisk szkodzących rodzinie, a przez to zagrażających społeczeństwu i narodowi, lansowanych przez różnego rodzaju środowiska liberalne i pseudo postępowe w Polsce.

Życie człowieka od chwili poczęcia, aż do naturalnej śmierci, a także rodziny budowane na miłości kobiety i mężczyzny, otwarte na przyjęcie dzieci i wychowanie ich w duchu patriotyzmu i umiłowania wartości płynących z wiary w Jezusa Chrystusa, uświęcone poprzez sakrament małżeństwa, są gwarantem przetrwania narodu i rozwoju społeczeństwa, które może realizować w życiu przykazanie miłości. Słowo do uczestników skierowali m.in. Ks. Biskup Piotr Turzyński oraz Paulina ze Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR, która wypowiedziała swoje świadectwo. Odczytano także przesłanie europosła Marka Jurka.

 

Na zakończenie marszu na Placu Konstytucji 3 Maja odbył się koncert zespołu „Jak najbardziej”, który tworzą księża naszej Diecezji. Koncert był jednocześnie modlitwą uwielbienia Boga w Trójcy Świętej Jedynego, stanowiąc mocny akcent VII Tygodnia Ewangelizacyjnego, który rozpoczął się Wigilią Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 8 czerwca, o godz. 20:30, w radomskiej katedrze.

 

Maciej Bis