Co zasadzić na skwerku?

NA DWUDZIESTĄ DZIEWIĄTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (17.10.2021 r.).

Dziś przeżywamy XXIX Niedzielę zwykłą.

1. Codziennie o godz. 17:00 – Wystawienie  Najświętszego Sakramentu.

O godz. 17:30 – Różaniec w intencji: o zdrowie dla nas samych i naszych rodzin.

O godz. 18:00 – Masza Święta.

Zapraszam dzieci zapraszam do odmawiania różańca.

Dzieci otrzymają wyklejankę na cały różaniec.

2. ZAPROSZENIE:

Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej oraz Proboszcz Parafii pw. Świętego Krzyża w Radomiu pod patronatem Ks. Bpa Marka Solarczyka, zaprasza w ramach cyklu „Biblia znana i nieznana”  na prelekcję multimedialną Ks. dr. Jacka Kucharskiego pt. „Ewangelie – prawda, mit czy legenda o Jezusie?” Środa, 20 października 2021 r., kościół pw. Świętego Krzyża w Radomiu, godz. 18:30

Diecezjalny Moderator Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II

Ks. Jacek Kucharski

Proboszcz Parafii pw. Świętego Krzyża w Radomiu.

3. Przypominamy o zapisie w prawie diecezjalnym odnośnie do funkcji rodziców chrzestnych:

„Nie wolno dopuszczać do pełnienia tej funkcji osób żyjących w niesakramentalnym związku małżeńskim oraz młodzieży nieuczęszczającej na katechizację” (Instrukcja w sprawie chrztu dzieci, nr 3.2 c), Dokumenty II Synodu Diecezji Radomskiej, s. 344).

W przypadku prośby o zaświadczenie osoby uczęszczającej do szkoły, duszpasterz jest zobowiązany poprosić o pisemną opinię nauczyciela religii o jej zaangażowaniu w lekcje.

Ks. Tomasz Herc

Notariusz Kurii

4. We wtorek po Mszy Świętej - zapraszam Zespół Caritas na spotkanie.

5. Matki, które chcą się modlić za swoje dzieci, zapraszam, aby się zgłosiły do mnie.

6. Ojcowie którzy chcą się modlić za swoje dzieci, zapraszam, aby się zgłosiły do mnie.

7. Można zamawiać wypominki.

Kartki na wypominki znajdują się na stoliku z prasą katolicką.

8. W dniach 8-9 listopada w naszej parafii odbędzie się Jerycho Rodzin – postaramy się, aby program Jerycha dotarł do każdej rodziny naszej parafii, dlatego aby dobrze przygotować to wydarzenie potrzebny nam jest sztab ludzi.

Dlatego proszę rodziny, które chcą się zaangażować o zgłoszenie się do mnie.

9. W przyszłą niedzielę rozpocznie się tydzień misyjny.

Taca przeznaczona będzie na ten cel.

10. W piątek zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców z ul. Hipotecznej.

11. "Bóg zapłać" składam za posprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Halinowskiej.

12. Prasa katolicka - jest do nabycia: "Gość niedzielny", kalendarze i kalendarze z fundacji ks. bp. Jana Chrapka oraz "Staś" - listopadowy.

13. "Bóg zapłać" za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę Kościoła, które wpłynęły na konto parafii i indywidualnie od:

1 rodziny z ul. Poselskiej,

1 rodziny z ul. Nobla,

1 rodziny z ul. Senatorskiej,

1 rodziny z ul. Długiej,

1 rodziny z Zalesice Kolonia,

1 rodziny z ul. Siarczyńskiego,

1 rodziny z ul. Bulwarowej,

1 rodziny z ul. Spokojnej.

I ofiary na posadzkę:

1 rodziny z ul Nizinnej

1 rodziny z ul Długiej

1 rodziny z ul Halinowskiej

1 rodziny z ul  Grunwaldzkiej

/Wycena posadzki to – 195,- tys. zł./.

14. Dokonaliśmy konserwacji Konfesjonałów i drzwi, czyli czyszczenia i malowania.

"Bóg zapłać" składam Panom, którzy wykonali tę pracę.