INFORMACJE BIEŻĄCE

OCHRZCZENI I POSŁANI. KOŚCIÓŁ CHRYSTUSA Z MISJĄ W ŚWIECIE

ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO - UROCZYSTOŚCI ODPUSTROWE  W NASZEJ PARAFII - 14 WRZEŚNIA 2019 ROKU.

VIII Marsz dla Życia i Rodziny w Radomiu.

Święcenia Diakonatu w naszej Diecezji.

Czcigodni Księża   8 czerwca, o godzinie 10.00, w radomskiej Katedrze Ks. Biskup Piotr Turzyński udzieli święceń diakonatu 6 alumnom Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.   Kapłanów, którzy pragną dołączyć się do koncelebry proszę o zabranie ze sobą alby i założenie jednakowych ornatów oraz zajęcie wskazanego miejsca poza prezbiterium przed rozpoczęciem liturgii. Zapraszam do udziału w procesji wejścia i zajęcia miejsc w prezbiterium Czcigodnych Księży proboszczów z parafii, z których diakoni pochodzą oraz Wychowawców i Wykładowców Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Pozostałych Księży ubranych w komżę i stułę koloru białego bardzo proszę o zajęcie miejsc poza prezbiterium w prawej nawie Katedry (po stronie zakrystii) oraz posługę w konfesjonale.   Ks. Tomasz Herc.
Złoty jubileusz kapłaństwa Naszego Pasterza Księdza Biskupa Henryka Tomasika.

SŁOWO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PRZED WYBORAMI DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO.

WOLONTARIAT W SŁUŻBIE MIŁOSIERDZIA - List Pasterski Episkopatu Polski na Niedzielę Miłosierdzia 2019 r.

WIELKI CZWARTEK.

W Wielki Czwartek obchodzimy pamiątkę ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Jest to zatem także święto wszystkich Kapłanów. W tym dniu Kapłani naszego miasta sprawowali Uroczystą Mszę Świętą wraz z Jego Ekscelencją Biskupem Henrykiem Tomasikiem w Katedrze Radomskiej. Następnie o godzinie 18:00 wierni z naszej Parafii zebrali się na Uroczystej Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej, stanowiącej integralną część obchodów Świętego Triduum Paschalnego. Podczas tej Mszy Świętej nasz Czcigodny Proboszcz – Ks. Piotr Szymański dziękował Panu Bogu za 25 lat kapłaństwa, natomiast drodzy nam Czcigodni Księża Przyjaciele naszej Parafii również dziękowali za swoje jubileusze - Ksiądz Kanonik Kazimierz Mąkosa za 58 lat kapłaństwa, a Ksiądz Rektor Jacek Mizak za 24 lata Kapłaństwa. Oprócz modlitw w intencji Drogich jubilatów nie zabrakło również życzeń i kwiatów, jako wyrazu naszej wdzięczności za Ich posługę w Parafii p.w. Świętego krzyża w Radomiu. Życzymy Drogim Księżom wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz Błogosławieństwa Bożego i Opieki Matki Bożej. Szczęść Boże!
SAKRAMENT BIERZMOWANIA W NASZEJ PARAFII.

W sobotę 16 marca br. podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 18:00 Pasterz naszej Diecezji Ks. Bp. Ordynariusz Henryk Tomasik, udzielił Sakramentu Bierzmowania licznej grupie młodzieży naszej parafii. Zwracając się do młodzieży w słowach chomili Ks. Biskup podkreślił znaczenie łączności z Chrystusem, życia wg zasad Ewangelii oraz konieczność świadczenia o przynależności do Chrystusa i Kościoła w swoich środowiskach, życia, nauki i pracy.