Kościół w Radomiu Parafia w Radomiu

Ankieta

Co zasadzić na skwerku?

ZAPROSZENIE NA MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY I TYDZIEŃ EWANGELIZACYJNY.

Ocena:

0/5 | 0 głosów

 

 
 
   W dniu 9 czerwca 2019 r. już po raz ósmy ulicami Radomia przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Inicjatywa organizowania Marszów dla Życia i Rodziny w całej Polsce ma na celu ukazanie piękna małżeństwa i rodziny oraz zachwytu nad tym wspaniałym dziełem Pana Boga. Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu dania świadectwa o podstawowej wartości życia ludzkiego od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartych na przyjęcie i wychowanie dzieci. 
 
   Tegoroczny Marsz jest organizowany pod hasłem Szczęśliwa rodzina – szczęśliwe dzieci. Hasło to podkreśla prawdę, że dobre relacje między małżonkami wpływają zarówno na dobre wychowanie dzieci jak i na relacje z rodzicami, teściami i dziadkami. Szczególnie w naszych czasach trzeba podkreślać wartość i piękno szczęśliwych małżeństw i rodzin.
 
   Marsz dla Życia i Rodziny wpisuje się w VII Tydzień Ewangelizacyjny, który rozpocznie się Wigilią Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 8 czerwca, o godz. 20.30, w radomskiej katedrze. Zapraszam członków ruchów, wspólnot i stowarzyszeń kościelnych, aby przeżyć w ten wyjątkowy wieczór swoją godzinę jedności.
 
   Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Tygodniu Ewangelizacyjnym i Marszu dla Życia i Rodziny. Zapraszam całe rodziny: dziadków, babcie, rodziców z dziećmi, wszystkie organizacje, stowarzyszenia, ruchy prorodzinne. Przyjdźmy ze swoimi sztandarami i emblematami. Pokażmy, jak wielką wartością jest dla nas rodzina. Niech to będzie radosne święto i manifestacja szczęśliwych rodzin naszej diecezji i miasta.
 
 
 
Z pasterskim błogosławieństwem
 
† Henryk Tomasik 
 
Biskup Radomski 

 

 

 Program Marszu:

 

15:00 Msza w kościele Świętego. Jana (Fara) przy ul. Rwańskiej.

16:00 Rozpoczęcie Marszu i przejście ulicami: Rwańską i Żeromskiego.

17:00 Finał Marszu na Placu Konstytucji 3 Maja. Atrakcje dla dzieci i dorosłych.

 

Koncert zespołu księży i kleryków Jak najbardziej

 

19:00 Zakończenie

 

 

    Zapraszam wszystkich Księży do koncelebry oraz do wzięcia udziału w Marszu wraz ze swoimi grupami parafialnymi. Proszę o skierowanie serdecznego zaproszenia do wiernych oraz umieszczenie plakatu o Marszu w gablotach parafialnych.