Kościół w Radomiu Parafia w Radomiu

Ankieta

Co zasadzić na skwerku?

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej.

Ocena:

0/5 | 0 głosów

          W dniach 4-10 października 2021 roku w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej odbędzie się wiele wydarzeń kulturalnych, na które serdecznie zapraszamy. W załączniku znajduje się szczegółowy program wydarzeń Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

   

 

 

Program:

 

4 października

  18:00 - Msza Święta na rozpoczęcie Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej - kościół MB Królowej Świata w Radomiu,

  19:00 - Teatr „Nie Teraz” z Tarnowa - Oratorium św. Filipa Neri, ul. Grzybowska 22.

 

5 października

 18:30 - spotkanie poświęcone kompozytorowi i długoletniemu organiście kościoła Mariackiego w Radomiu Stefanowi Wrocławskiemu - wspomnienie i koncert jego utworów - kościół pw. Świętej Rodziny w Radomiu, ul. Kelles-Krauza 19.

 

6 października

  18:00 - Msza Święta w intencji zmarłego wydawcy i regionalisty księdza prałata Edwarda Poniewierskiego. Po Mszy św. wieczór wspomnień w sali Klubu Inteligencji Katolickiej - Katedra pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu.

 

7 października

  18:30 - „Muszę się modlić o miłość” – wieczornica o Czcigodnym Słudze Bożym ks. Franciszku Blachnickim – Diakonia Ruchu Światło-Życie – parafia Chrystusa Króla w Radomiu (Gołębiów) ul. Orląt Lwowskich 9.

 

8 października

  18:00 - spotkanie autorskie z Pawłem Zuchniewiczem autorem beletryzowanej biografii bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego pt.: „Ojciec wolnych ludzi” –Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu, ul. Kelles-Krauza 19.

 

9 października

 

  19:00 - koncert Marcina Stycznia z zespołem „Święci” – Oratorium św. Filipa Neri w Radomiu, Grzybowska 22.

 

10 października

 18.00 – Msza Święta i koncert chóru parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu oraz kwartetu smyczkowego Filharmonii Świętokrzyskiej z okazji      100-lecia istnienia parafii katedralnej i parafii NSJ Radom - Katedra pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu.

 

 

Bp Piotr Turzyński.