Złoty jubileusz kapłaństwa Naszego Pasterza Księdza Biskupa Henryka Tomasika.

Czcigodni Bracia w Kapłaństwie!
Drodzy Siostry i Bracia,
Uczniowie Chrystusa z Diecezji Radomskiej!

W dniu 1 czerwca bieżącego roku przypada złoty jubileusz kapłaństwa Naszego Pasterza Księdza Biskupa Henryka Tomasika oraz Księdza Biskupa Adama Odzimka. Pragniemy tego dnia o godzinie 11.00 w Katedrze Radomskiej świętować wspaniały dar kapłaństwa i wyrazić najgłębszą wdzięczność za dar powołania naszych Pasterzy, za łaskę ich kapłaństwa i za wszystkie powołania kapłańskie w naszej diecezji i na świecie. Równocześnie pragniemy otoczyć naszego Biskupa Radomskiego Henryka i Biskupa Adama modlitwą i życzliwością oraz wypraszać dla nich światło Ducha Świętego, moc w głoszeniu Słowa Bożego i radość w służbie Kościołowi oraz siły i dobre zdrowie. Będzie to też okazja do wspólnej modlitwy o świętość kapłanów i nowe święte powołania do całkowitego oddania się sprawie Ewangelii. Będą z nami tego dnia także księża Złoci Jubilaci z Siedlec i Radomia oraz kardynałowie, arcybiskupi i biskupi zaprzyjaźnieni z Jubilatami.

Bardzo serdecznie zapraszam na to Eucharystyczne świętowanie wszystkich kapłanów, siostry zakonne i osoby konsekrowane, grupy duszpasterskie, stowarzyszenia, ruchy kościelne i wszystkich Diecezjan. Niech wspólna modlitwa w sobotę 1 czerwca bieżącego roku w Katedrze Radomskiej o godzinie 11.00 będzie wyrazem naszej głębokiej jedności i odpowiedzialności za Kościół oraz wdzięczności Bogu za dar kapłaństwa, a Jubilatom za pół wieku służby.

Z błogosławieństwem
oddany w Panu

X Piotr Turzyński.

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej 4-11 października 2020 r.

ODPUST PARAFIALNY (14.09.2020 r.).

Jutro 14 września 2020 r. nasza Parafia przeżywać będzie Uroczystości odpustowe. Zapraszam wszystkich Parafian i Gości na Odpust Parafii. Msze Święte o godz. 8:00, 10:00 i główna Masza Święta o godz. 18:00, na którą przybędą Księża - Goście. Kazanie odpustowe wygłosi Ks. Dariusz Kowalczyk, prezes Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Ogłoszenie Księdza Biskupa (31.05.2020 r.).