ZAPROSZENIE NA MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY I TYDZIEŃ EWANGELIZACYJNY.

W dniu 9 czerwca 2019 r. już po raz ósmy ulicami Radomia przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Inicjatywa organizowania Marszów dla Życia i Rodziny w całej Polsce ma na celu ukazanie piękna małżeństwa i rodziny oraz zachwytu nad tym wspaniałym dziełem Pana Boga. Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu dania świadectwa o podstawowej wartości życia ludzkiego od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartych na przyjęcie i wychowanie dzieci.

Tegoroczny Marsz jest organizowany pod hasłem Szczęśliwa rodzina – szczęśliwe dzieci. Hasło to podkreśla prawdę, że dobre relacje między małżonkami wpływają zarówno na dobre wychowanie dzieci jak i na relacje z rodzicami, teściami i dziadkami. Szczególnie w naszych czasach trzeba podkreślać wartość i piękno szczęśliwych małżeństw i rodzin.

Marsz dla Życia i Rodziny wpisuje się w VII Tydzień Ewangelizacyjny, który rozpocznie się Wigilią Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 8 czerwca, o godz. 20.30, w radomskiej katedrze. Zapraszam członków ruchów, wspólnot i stowarzyszeń kościelnych, aby przeżyć w ten wyjątkowy wieczór swoją godzinę jedności.

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Tygodniu Ewangelizacyjnym i Marszu dla Życia i Rodziny. Zapraszam całe rodziny: dziadków, babcie, rodziców z dziećmi, wszystkie organizacje, stowarzyszenia, ruchy prorodzinne. Przyjdźmy ze swoimi sztandarami i emblematami. Pokażmy, jak wielką wartością jest dla nas rodzina. Niech to będzie radosne święto i manifestacja szczęśliwych rodzin naszej diecezji i miasta.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Henryk Tomasik

Biskup Radomski

Program Marszu:

15:00 Msza w kościele Świętego. Jana (Fara) przy ul. Rwańskiej.

16:00 Rozpoczęcie Marszu i przejście ulicami: Rwańską i Żeromskiego.

17:00 Finał Marszu na Placu Konstytucji 3 Maja. Atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Koncert zespołu księży i kleryków Jak najbardziej

19:00 Zakończenie

Zapraszam wszystkich Księży do koncelebry oraz do wzięcia udziału w Marszu wraz ze swoimi grupami parafialnymi. Proszę o skierowanie serdecznego zaproszenia do wiernych oraz umieszczenie plakatu o Marszu w gablotach parafialnych.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

JUBILEUSZ 25 LECIA KAPŁAŃSTWA KS. PIOTRA SZYMAŃSKIEGO - NASZEGO PROBOSZCZA.

Jubileusz 25 lecia Kapłaństwa naszego Proboszcza.      28 maja br. Ksiądz Piotr Szymański – Proboszcz naszej Parafii obchodził swój srebrny jubileusz Kapłaństwa.      Z tej okazji w niedzielę 26 maja o godzinie 12:00 w naszym kościele czcigodny Jubilat odprawił Mszę Świętę dziękczynną.              Naszą liczną obecnością, modlitwą i przyjętą Komunią Świętą wyraziliśmy wdzięczność Bogu za posługę Księdza Proboszcza w naszej Wspólnocie parafialnej, a Jemu samemu za trud budowania nowej świątyni oraz proślimy dla Niego  o Błogosławieństwo Boże, łaskę zdrowia, opiekę Matki Bożej i wszelkie potrzebne łaski.

31 marca 2019 r. - USTANOWIENIE NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY KOMUNII ŚWIĘTEJ.

Archiwalny

KOMUNIKAT BISKUPA RADOMSKIEGO NA DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA        25 marca 2019 r.

APEL DO KIEROWCÓW I PIESZYCH !

KLIKNIJ!

Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana