Kościół w Radomiu Parafia w Radomiu

VIII Marsz dla Życia i Rodziny w Radomiu.

 

VIII Marsz dla Życia i Rodziny w Radomiu.

 

W dniu 9 czerwca 2019 r. odbył się ósmy Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz był świadectwem przywiązania ludzi wierzących do tradycyjnych wartości jakimi są małżeństwo i rodzina oparte na miłości kobiety i mężczyzny, rodzicielstwo, a także ochrona życia ludzkiego od chwili poczęcia do naturalnej śmierci.

Hasło tegorocznego marszu brzmiało: ”Szczęśliwa rodzina – szczęśliwe dzieci”. Ulicami miasta przeszło bardzo wielu ludzi, zarówno młodych, jak i seniorów, rodziny z dziećmi, przedstawiciele ruchów i wspólnot religijnych oraz stowarzyszeń kościelnych, a także księża i siostry zakonne.

Podobne marsze odbyły się w wielu miejscach w całej Polsce i były wspaniałą manifestacją środowisk katolickich, afirmujących wartość życia i rodziny, jako naturalnego środowiska wychowania kolejnych pokoleń, a jednocześnie głosem sprzeciwu wobec zjawisk szkodzących rodzinie, a przez to zagrażających społeczeństwu i narodowi, lansowanych przez różnego rodzaju środowiska liberalne i pseudo postępowe w Polsce.

Życie człowieka od chwili poczęcia, aż do naturalnej śmierci, a także rodziny budowane na miłości kobiety i mężczyzny, otwarte na przyjęcie dzieci i wychowanie ich w duchu patriotyzmu i umiłowania wartości płynących z wiary w Jezusa Chrystusa, uświęcone poprzez sakrament małżeństwa, są gwarantem przetrwania narodu i rozwoju społeczeństwa, które może realizować w życiu przykazanie miłości. Słowo do uczestników skierowali m.in. Ks. Biskup Piotr Turzyński oraz Paulina ze Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR, która wypowiedziała swoje świadectwo. Odczytano także przesłanie europosła Marka Jurka.

 

Na zakończenie marszu na Placu Konstytucji 3 Maja odbył się koncert zespołu „Jak najbardziej”, który tworzą księża naszej Diecezji. Koncert był jednocześnie modlitwą uwielbienia Boga w Trójcy Świętej Jedynego, stanowiąc mocny akcent VII Tygodnia Ewangelizacyjnego, który rozpoczął się Wigilią Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 8 czerwca, o godz. 20:30, w radomskiej katedrze.

 

Maciej Bis

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU

„Świeca, która tworzy polską wigilię”

„Świeca, która tworzy polską wigilię” – to hasło tegorocznej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowanej przez Caritas w Polsce.         Ponownie mamy okazję włączyć się w to piękne dzieło. Nabywając świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, wspieramy programy leczenia, programy opieki nad osieroconymi i pozostawionymi bez opieki, dożywiania i letniego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz inne dzieła radomskiej CARITAS. Niech świeca paląca się na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej wspólnej troski o młodych. Po wigilii świece zapalmy na grobach najbliższych, dopełniając znaczenie pustego miejsca przy stole.   Z serdecznym pozdrowieniem Ks. Robert Kowalski Ks. Damian Drabikowski.  

Eucharystia. Rodzina.

   

OCHRZCZENI I POSŁANI. KOŚCIÓŁ CHRYSTUSA Z MISJĄ W ŚWIECIE.

   

ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO - UROCZYSTOŚCI ODPUSTROWE W NASZEJ PARAFII - 14 WRZEŚNIA 2019 ROKU.

ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO - UROCZYSTOŚCI ODPUSTROWE  W NASZEJ PARAFII - 14 WRZEŚNIA 2019 ROKU.         W sobotę 14 września przeżywaliśmy w naszej Parafii uroczystości odpustowe.   Centralnym punktem dnia była Uroczysta Msza Święta o godz. 12:00, którą celebrował Ks. Prof. UKSW dr hab. Marek Tatar – Krajowy Duszpasterz ds. Powołań. Ks. Marek głosił także kazania odpustowe na wszystkich Mszach Świętych odprawianych tego dnia. Wśród zaproszonych gości znaleźli się też Księża z naszego Dekanatu.

„POLSKA POD KRZYŻEM”

 

Święcenia Diakonatu w naszej Diecezji.

Czcigodni Księża   8 czerwca, o godzinie 10.00, w radomskiej Katedrze Ks. Biskup Piotr Turzyński udzieli święceń diakonatu 6 alumnom Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.   Kapłanów, którzy pragną dołączyć się do koncelebry proszę o zabranie ze sobą alby i założenie jednakowych ornatów oraz zajęcie wskazanego miejsca poza prezbiterium przed rozpoczęciem liturgii. Zapraszam do udziału w procesji wejścia i zajęcia miejsc w prezbiterium Czcigodnych Księży proboszczów z parafii, z których diakoni pochodzą oraz Wychowawców i Wykładowców Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Pozostałych Księży ubranych w komżę i stułę koloru białego bardzo proszę o zajęcie miejsc poza prezbiterium w prawej nawie Katedry (po stronie zakrystii) oraz posługę w konfesjonale.   Ks. Tomasz Herc.

Złoty jubileusz kapłaństwa Naszego Pasterza Księdza Biskupa Henryka Tomasika.

SŁOWO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PRZED WYBORAMI DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO.

WOLONTARIAT W SŁUŻBIE MIŁOSIERDZIA - List Pasterski Episkopatu Polski na Niedzielę Miłosierdzia 2019 r.

WIELKI CZWARTEK.

W Wielki Czwartek obchodzimy pamiątkę ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Jest to zatem także święto wszystkich Kapłanów. W tym dniu Kapłani naszego miasta sprawowali Uroczystą Mszę Świętą wraz z Jego Ekscelencją Biskupem Henrykiem Tomasikiem w Katedrze Radomskiej. Następnie o godzinie 18:00 wierni z naszej Parafii zebrali się na Uroczystej Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej, stanowiącej integralną część obchodów Świętego Triduum Paschalnego. Podczas tej Mszy Świętej nasz Czcigodny Proboszcz – Ks. Piotr Szymański dziękował Panu Bogu za 25 lat kapłaństwa, natomiast drodzy nam Czcigodni Księża Przyjaciele naszej Parafii również dziękowali za swoje jubileusze - Ksiądz Kanonik Kazimierz Mąkosa za 58 lat kapłaństwa, a Ksiądz Rektor Jacek Mizak za 24 lata Kapłaństwa. Oprócz modlitw w intencji Drogich jubilatów nie zabrakło również życzeń i kwiatów, jako wyrazu naszej wdzięczności za Ich posługę w Parafii p.w. Świętego krzyża w Radomiu. Życzymy Drogim Księżom wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz Błogosławieństwa Bożego i Opieki Matki Bożej. Szczęść Boże!