Święcenia Diakonatu w naszej Diecezji.

Czcigodni Księża

8 czerwca, o godzinie 10.00, w radomskiej Katedrze Ks. Biskup Piotr Turzyński udzieli święceń diakonatu 6 alumnom Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

Kapłanów, którzy pragną dołączyć się do koncelebry proszę o zabranie ze sobą alby i założenie jednakowych ornatów oraz zajęcie wskazanego miejsca poza prezbiterium przed rozpoczęciem liturgii. Zapraszam do udziału w procesji wejścia i zajęcia miejsc w prezbiterium Czcigodnych Księży proboszczów z parafii, z których diakoni pochodzą oraz Wychowawców i Wykładowców Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Pozostałych Księży ubranych w komżę i stułę koloru białego bardzo proszę o zajęcie miejsc poza prezbiterium w prawej nawie Katedry (po stronie zakrystii) oraz posługę w konfesjonale.

Ks. Tomasz Herc.
Czcigodni Księża