Święcenia Diakonatu w naszej Diecezji.

Czcigodni Księża

8 czerwca, o godzinie 10.00, w radomskiej Katedrze Ks. Biskup Piotr Turzyński udzieli święceń diakonatu 6 alumnom Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

Kapłanów, którzy pragną dołączyć się do koncelebry proszę o zabranie ze sobą alby i założenie jednakowych ornatów oraz zajęcie wskazanego miejsca poza prezbiterium przed rozpoczęciem liturgii. Zapraszam do udziału w procesji wejścia i zajęcia miejsc w prezbiterium Czcigodnych Księży proboszczów z parafii, z których diakoni pochodzą oraz Wychowawców i Wykładowców Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Pozostałych Księży ubranych w komżę i stułę koloru białego bardzo proszę o zajęcie miejsc poza prezbiterium w prawej nawie Katedry (po stronie zakrystii) oraz posługę w konfesjonale.

Ks. Tomasz Herc.
Czcigodni Księża

Ks. Tomasz Herc.

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej 4-11 października 2020 r.

ODPUST PARAFIALNY (14.09.2020 r.).

Jutro 14 września 2020 r. nasza Parafia przeżywać będzie Uroczystości odpustowe. Zapraszam wszystkich Parafian i Gości na Odpust Parafii. Msze Święte o godz. 8:00, 10:00 i główna Masza Święta o godz. 18:00, na którą przybędą Księża - Goście. Kazanie odpustowe wygłosi Ks. Dariusz Kowalczyk, prezes Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Ogłoszenie Księdza Biskupa (31.05.2020 r.).