SAKRAMENT BIERZMOWANIA W NASZEJ PARAFII.

W sobotę 16 marca br. podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 18:00 Pasterz naszej Diecezji Ks. Bp. Ordynariusz Henryk Tomasik, udzielił Sakramentu Bierzmowania licznej grupie młodzieży naszej parafii. Zwracając się do młodzieży w słowach chomili Ks. Biskup podkreślił znaczenie łączności z Chrystusem, życia wg zasad Ewangelii oraz konieczność świadczenia o przynależności do Chrystusa i Kościoła w swoich środowiskach, życia, nauki i pracy.

„Świeca, która tworzy polską wigilię”

„Świeca, która tworzy polską wigilię” – to hasło tegorocznej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowanej przez Caritas w Polsce.         Ponownie mamy okazję włączyć się w to piękne dzieło. Nabywając świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, wspieramy programy leczenia, programy opieki nad osieroconymi i pozostawionymi bez opieki, dożywiania i letniego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz inne dzieła radomskiej CARITAS. Niech świeca paląca się na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej wspólnej troski o młodych. Po wigilii świece zapalmy na grobach najbliższych, dopełniając znaczenie pustego miejsca przy stole.   Z serdecznym pozdrowieniem Ks. Robert Kowalski Ks. Damian Drabikowski.

VIII Marsz dla Życia i Rodziny w Radomiu.

Święcenia Diakonatu w naszej Diecezji.

Czcigodni Księża   8 czerwca, o godzinie 10.00, w radomskiej Katedrze Ks. Biskup Piotr Turzyński udzieli święceń diakonatu 6 alumnom Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.   Kapłanów, którzy pragną dołączyć się do koncelebry proszę o zabranie ze sobą alby i założenie jednakowych ornatów oraz zajęcie wskazanego miejsca poza prezbiterium przed rozpoczęciem liturgii. Zapraszam do udziału w procesji wejścia i zajęcia miejsc w prezbiterium Czcigodnych Księży proboszczów z parafii, z których diakoni pochodzą oraz Wychowawców i Wykładowców Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Pozostałych Księży ubranych w komżę i stułę koloru białego bardzo proszę o zajęcie miejsc poza prezbiterium w prawej nawie Katedry (po stronie zakrystii) oraz posługę w konfesjonale.   Ks. Tomasz Herc.

Złoty jubileusz kapłaństwa Naszego Pasterza Księdza Biskupa Henryka Tomasika.

SŁOWO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PRZED WYBORAMI DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO.

WOLONTARIAT W SŁUŻBIE MIŁOSIERDZIA - List Pasterski Episkopatu Polski na Niedzielę Miłosierdzia 2019 r.