Kościół w Radomiu Parafia w Radomiu

KINO HELIOS W RADOMIU ZAPRASZA NA FILM "NAJŚWIĘTSZE SERCE"

 

 

 

Od 21 lutego 2020 – pokazy  dla grup zorganizowanych

Od 13 marca 2020 – pokazy w repertuarze kina

 

  • Dramat
  • Czas trwania: 89 min.
  • Od lat: 13
  • Produkcja: Hiszpania [2020]

 

Reżyseria:  Andres Garrigo

Scenariusz: Pedro Delgado, Andres Garrigo

Obsada: Karyme Lozano, Ignacio Ysasi, Pablo Vina

 

           Znana pisarka Lupe Valdes poszukuje inspiracji do książki i natrafia na tajemniczą historię sprzed lat. Wyrusza do Francji, miejsca tajemniczych objawień, gdzie w szklanej trumnie spoczywa nietknięte przez czas ciało wizjonerki, św. Małgorzaty Alacoque. 300 lat temu Jezus objawił jej swoje... Serce i przekazał 12 obietnic dla ludzi, którzy będą Je czcić.

           Pisarka ulega fascynacji tą historią i podejmuje prywatne śledztwo. W jego trakcie spotyka świętych, papieży, ale i spiskowców, odkrywa cuda, a także zbrodnie. Wraz z bohaterką widz poznaje źródła i historię czci Najświętszego Serca Jezusa – kultu, który jak nic innego naznaczył ostatnie trzy wieki historii Kościoła. Przebywa drogę od małej francuskiej miejscowości, w której zapłonęła iskra kultu, przez Watykan, gdzie papież poświęca całą ludzkość i świat Najświętszemu Sercu, po Łagiewniki, gdzie Jezus objawił, jak wielką miłością przepełnione jest Jego Serce. Dociera wreszcie do miejsc cudów eucharystycznych. To tam na Hostii zmaterializowały się cząstki Najświętszego Serca.

 

 

  • organizacji pokazów oraz rezerwacji miejsc dla grup dokonać można telefonicznie bądź osobiście w kasie kina
  • cena biletu dla grup zorganizowanych: 13 zł. [ zakup powyżej 15 biletów]
  • film dostępny w wersji z napisami oraz z lektorem

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Helios S.A.

www.helios.pl

Kino HELIOS

ul. Poniatowskiego 5, 26-610 Radom

radom@helios.pl;  

bozena.mancewicz@helios.pl

tel. 48 340-07-89; 722-382-333

 
 
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU

100 ROCZNICA URODZIN ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II.

 

Rekolekcje w TVP.

 

WSKAZANIA KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI.

 

DEKRET PENITENCJARII APOSTOLSKIEJ ODNOŚNIE PRZYZNANIA SPECJALNYCH ODPUSTÓW DLA WIERNYCH W OBECNEJ SYTUACJI PANDEMII, 20.03.2020 R.

 

NOTA PENITENCJARII APOSTOLSKIEJ ODNOŚNIE SAKRAMENTU POJEDNANIA W OBECNEJ SYTUACJI PANDEMII, 20.03.2020 R.

 

DEKRET KONGREGACJI DS. KULTU BOŻEGO I DYSCYPLINY SAKRAMENTÓW

 

Imieniny Księdza Prałata Kazimierza Mąkosy.

4 marca swoje imieniny obchodził Ksiądz Prałat Kazimierz Mąkosa. Z tej okazji w niedzielę 8 marca o godz. 10:00 w naszym kościele odprawiona zostanie Msza Święta w Jego intencji, na którą serdecznie zapraszam wszystkich parafian. Ks. Proboszcz - Piotr.        

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE W NASZEJ PARAFII:

Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:30   Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz.18:30      

OAZA EWANGELIZACJI.

  Zastanawiasz się jak spędzić ferie?  

Imieniny Ks. Proboszcza.

W sobotę 29 czerwca swoje imieniny obchodzi nasz Proboszcz Ksiądz Piotr Szymański. Z tej okazji w niedzielę 30 czerwca o godz. 10:00 w naszym Kościele parafialnym odprawiona zostanie Masz Święta w intencji czcigodnego Solenizanta. Podczas Mszy Świętej będziemy modlić się o Boże Błogosławieństwo, Opiekę Matki Bożej, zdrowie, wytrwałość i wszelkie potrzebne łaski dla Drogiego Księdza Piotra. Na tę Mszę Świętą serdecznie zapraszamy Wszystkich Parafian.