Archiwalny

KOMUNIKAT BISKUPA RADOMSKIEGO

NA DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA

25 marca 2019 r.

Wielkim Bożym darem jest życie. Szczególną okazją dla podkreślania jego wartości jest Dzień Świętości Życia. Celem tego Dnia jest budzenie wrażliwości na sens i wartość życia ludzkiego na każdym jego etapie. W adhortacji apostolskiej Amoris laetitia Ojciec Święty Franciszek zachęca, aby rodziny z radością przyjmowały dar życia. Rodzina – „domowy Kościół” – jest miejscem, gdzie każde ludzkie życie powinno zostać otoczone szacunkiem i miłością. Dzieci, młodzież, małżonkowie i dziadkowie mają w rodzinie swoje niepowtarzalne zadania i role do spełnienia.

Drodzy Diecezjanie!

Serdecznie zachęcam wszystkich do podjęcia w tym dniu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to duchowa pomoc matkom w stanie błogosławionym, które znajdują się w trudnej sytuacji. Jednocześnie jest to ogromne wsparcie dzieła ochrony ludzkiego życia.

Proszę o podjęcie tego dzieła we wszystkich parafiach Diecezji Radomskiej. Zapraszam także na centralne obchody Dnia Świętości Życia, które odbędą się w kościele Ojców Bernardynów w Radomiu.

Program:

17.00 - Marsz dla Życia z radomskiej katedry do kościoła Ojców Bernardynów.

18.00 - Droga Krzyżowa w intencji poszanowania życia człowieka.

18.30 - Uroczysta Msza Święta z podjęciem Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

19.30 - Procesja i zawierzenie obrońców życia Maryi Matce Życia.

Niech Maryja, Boża Rodzicielka, uczy nas troski o każde ludzkie życie.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Henryk Tomasik

Biskup Radomski.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

ZAPROSZENIE NA MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY I TYDZIEŃ EWANGELIZACYJNY.

JUBILEUSZ 25 LECIA KAPŁAŃSTWA KS. PIOTRA SZYMAŃSKIEGO - NASZEGO PROBOSZCZA.

Jubileusz 25 lecia Kapłaństwa naszego Proboszcza.      28 maja br. Ksiądz Piotr Szymański – Proboszcz naszej Parafii obchodził swój srebrny jubileusz Kapłaństwa.      Z tej okazji w niedzielę 26 maja o godzinie 12:00 w naszym kościele czcigodny Jubilat odprawił Mszę Świętę dziękczynną.              Naszą liczną obecnością, modlitwą i przyjętą Komunią Świętą wyraziliśmy wdzięczność Bogu za posługę Księdza Proboszcza w naszej Wspólnocie parafialnej, a Jemu samemu za trud budowania nowej świątyni oraz proślimy dla Niego  o Błogosławieństwo Boże, łaskę zdrowia, opiekę Matki Bożej i wszelkie potrzebne łaski.

31 marca 2019 r. - USTANOWIENIE NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY KOMUNII ŚWIĘTEJ.

APEL DO KIEROWCÓW I PIESZYCH !

KLIKNIJ!

Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana