NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PANA JEZUSA (24.05.2020 r.).

Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

1. Od 1 maja Msze Święte są o godz. 19:00, a po Mszy Świętej Wystawienie Najświętszego Sakramentu.

O godz. 20:15 Różaniec w intencji, aby Bóg zachował nas od koronawirusa i o godz. 20:45 Nabożeństwo Majowe.

2. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę.

3. W tym tygodniu:

• we wtorek 26 maja - dzień matki,
  • we środę - Ksiądz Rektor Jacek Mizak będzie obchodził 25 rocznicę święceń kapłańskich. Główne uroczystości z tego tytułu będziemy obchodzić - 21 czerwca o godzinie 12:00.

4. Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie Panu

W najbliższą sobotę, 30 maja, o godzinie 10:00, w katedrze radomskiej, 5 diakonów naszego seminarium przyjmie święcenia kapłańskie. Dziękujemy Bogu za dar nowych kapłanów dla naszej diecezji. Szczególną okazją do modlitwy o powołania kapłańskie jest Niedziela Dobrego Pasterza. W tym roku wypadła ona 3 maja i z powodu epidemii nie miała charakteru do jakiego przywykliśmy. Również taca seminaryjna, tradycyjnie przeznaczona w tym dniu na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego, została przesunięta na późniejszy termin. Święcenia kapłańskie i Msze Święte prymicyjne przypominają nam o potrzebie modlitwy i wspierania kapłanów i kandydatów do kapłaństwa. Wyrazem tej troski będzie taca z najbliższej Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, 31 maja, przeznaczona na nasze Wyższe Seminarium Duchowne.

Już dzisiaj dziękujemy za przekazywane ofiary, i zapewniamy o modlitwie za naszych dobrodziejów.

Ks. Jarosław Wojtkun Rektor Wyższego Seminarium Duchownego W Radomiu

5. Jest do nabycia prasa katolicka; Gość niedzielny oraz książka o kardynale Stefanie Wyszyńskim za dobrowolną ofiarą.

6. "Bóg zapłać" za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę Kościoła, które wpłynęły na konto parafii i indywidualnie od:

3 rodzin z ul. Nizinnej,

1 rodziny z ul. Zalesice Kolonia,

1 rodziny z ul Peryferyjnej,

1 rodziny. z ul. Bulwarowej,

1 rodziny z ul. Skrajna.

I na tynki wpłynęły ofiary od:

2 rodzin z ul. Nizinnej,

1 rodziny z ul. Halinowskiej,

1 rodziny z ul. Długiej,

1 rodziny z ul. Spokojnej,

1 osoby z Warszawy,

1 rodziny z ul. Siarczyńskiego,

1 rodziny z ul. Wstępnej,

1 rodziny z ul. Skrajnej,

1 rodziny z ul. Grunwaldzkiej,

1 rodziny z ul. Skrajnej - 100,- zł. (na tacę).

"Bóg zapłać" 4 rodzinom z ul. Długiej (n-ry 1-17 za ofiarę 400,- zł.